Description
Mixteip “Pimeneb” toob kuulajatele muusika artistidelt:
▶︎ Vincent Roy – Paljassaare
Prantsusmaalt pärit multiinstrumentalist ja ambient-helilooja, kes elab ja tegutseb Tallinnas, Eestis. Tema kirg on luua kaasahaaravaid helimaastikke ning ta on välja andnud mitu EP-d ja kolm täispikka albumit. “Paljasaare” elektriline klaver ja soojad kumisevad süntesaatori toonid mõjub kui mõtetesse vajunud pianisti klimberdamine.
▶︎ O:O: – Esimene Võlur
Joonas Arro ambient projekt, tema varem ilmunud teosed on kokku kogunud Trash Can Dance massiivsesse kassett-kogumikku “For People Who Can’t Sleep”. Nende helimanipulatsioonide võtmesõna on “eepiliselt tüüne”. Sama võib öelda ka siinse helipala kohta.
▶︎ Aare Ermus – Ma Näen Sinust Läbi
Woldemare aliase all on tegemist on väga viljaka tumetoonse neoklassika ja dark ambient artistiga, kelle looming on alati täis õhuliselt õrna mänglevust ja mitmepalgelisust. See on biidita muusika, kus rütmide asemel eelistatakse helide kõlavärvingute loomist, et luua atmosfäärilisi helimaastikke.
▶︎ Quite – Sine
Kogumiku kõige vanem pala (1995), Quite on 90ndatel tegutsenud vähetuntud duo, kelle loominguga on siiani kursis olnud vaid tõelised kohalikud underground-spetsialistid.
▶︎ Meisterjaan – Ühendus
Kes Meisterjaani tegemisi jälginud, neile ei ole üllatus, et muidu psy-folk-umbluu-techno ja šamaanitantsu võlur ennast ka ambient-vetes mugavalt tunneb. Kes teab, võib-olla on õrnvõbelev oluheli Meisterjaani tõeline muusikaline armastus?
▶︎ Ratkiller – Two Step Transvection
Ratkilleri alias on Eesti eksperimentaalmuusiku ja kunstniku Mihkel Kleisi tuntuim projekt. Enamik tema reliisidest on ilmunud välismaa leibelitel, seega võiks öelda, et ta on meie avangardmuusika olulisim ekspordiartikkel. Ühemeheorkestrina DIY eetika vaimus muusikat loova Ratkilleri ambient on psühhedeelselt kaootilised rändavad helimaastikud, mis siiski free jazz’i moodi eklektiliselt omavahel sujuvad.
▶︎ Out:Or – Hetk
Out-Or ehk Marko Sula on olnud 30 tegutsemisaasta jooksul alati stiilideülene elektroonikaartist, tehes omaenda erilist asja hoolimata sellest, mis trendid parasjagu suundi domineerivad. Loomulikult ei ole ambient-katsetamised talle võõrad. Siinsel palal kõlavad tema süntesaatorid kui sireenide kutsed läbi merd katva uduloori.
▶︎ Kaido Kirikmäe – Salatehas
Kohaliku ambienti üks vedur, kes toonud siinmaile esinema mitmeid oluheli suurnimesid. Sooloartistina esitab ta unenäolise tundega ambient-elektroonikat ning liigub ka coldwave’i äärealadel. “Salatehas” toob surisevad süntesaatorilainetused ja dubi täis bassirohked rütmiskeemid.
▶︎ Exit Safe Mode – DRMSCP
Helimeistri Margus Löve deep techno projekt toodab ka rahulikumaid biidivabasid palasid. Alati suure täpsusega filtreeritud rütmikonstruktsioonid ja omavahel mänglevad minimalistlikud helitoonid.
▶︎ Joel Tammik – Valge Hämarus
Eesti varajasel reivimaastikul enda esimesed tuleristsed saanud helilooja ja sõltumatu artist, kelle ambient kannab kõlalt just sobivat rahulikku ja looduslähedast harmoonilist muusikat. Aga kui hoolega kõrvu teritada, kumavad ikka reivitoonid läbi.
▶︎ Jasperino – Illogical Juxtapositions
Alatasa katsetav artist, kes entusiastlikult avatud kõigele uuele, olgu see dungeon synth, dark ambient, lofi hip hop. Siin kogumikul kuuleb valdavalt temalt helgemaid noote, kus helid liiguvad vargsi ja ekseldes.
▶︎ Trent Hawkins – Läbiv Teema
Pigem salapärane Tartu synth kogukonnaga seotud sooloelektroonikust kodusalvestaja, kelle muusikat võiks kirjeldada märksõnadega “experimental-ambient-chill-drone-kosmische neo-krautrock”. (Tekst: Tanel Matsalu)